Culinaire oud & nieuw-vraag

vanillecustard221221
Nog twee dagen en dan luiden we onder het genot van een oliebol en een glas champagne het nieuwe jaar in. Een mooie gelegenheid om een aantal prangende vragen over oud & nieuw-gerechten voor te leggen aan culinair redacteur Trudelies. Vanaf maandag 27 december vind je hier elke dag een oud & nieuw-vraag + antwoord. Alvast fijne feestdagen!

De vanillecustardvla uit het novembernummer van dit jaar (pag. 85) is populair onder de delicious.lezers. Linda had nog wel een vraag over het heerlijke nagerecht.

Beste delicious.,

In het magazine van november staat het recept voor ‘de ultieme vanillecustardvla’. Ik heb de vla al twee keer gemaakt en hij is echt ultiem lekker! Ik verwerk de vla in toetjes en met de feestdagen in het vooruitzicht is het natuurlijk gemakkelijk om een dag van te voren wat gerechten voorbereid te hebben. Is het mogelijk om de vla een dag van te voren te maken en deze vervolgens weer op te warmen?
Alvast bedankt voor jullie reactie.

Linda van Dijk

We legden deze vraag voor aan culinair redacteur Trudelies:

Beste Linda,

Fijn dat de vla zo goed bevalt!
Ja je kunt de vla opwarmen, maar je zult wel heel goed moeten roeren. Hij is namelijk al gebonden en zet daarom makkelijk aan op de bodem. Verder mag de vla natuurlijk niet meer koken!
Een handigere manier om de vla te verwarmen is au bain-marie: vul een pan half met water en breng het aan de kook, doe de vla in een wijde, diepe en hittebestendige kom die op de pan past, roer zo af en toe en laat het water op die manier opwarmen. Het water hoeft niet te koken, maar moet wel zo tegen de 95°C zijn. Zo voorkom je dat het aanzet.

Veel plezier met het maken en eten,

Met vriendelijke groet,
Trudelies Schouten
Culinair redacteur delicious.

Dit artikel is geplaatst in Zonder rubriek.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

2 reacties

  1. Eline

    Deze vla is inderdaad heerlijk! Ik heb hem ook meerdere malen gemaakt. Gevolg is dat de pagina’s waar het recept op staan, aan elkaar geplakt zijn en ik het recept nu niet meer kan lezen;-) Zouden jullie mij het recept willen sturen?

    Hartelijke groet,
    Eline Reeser

  2. redactie

    Bij deze, Eline!

    de ultieme vanillecustardvla
    nagerecht (4-5 personen (400 ml))

    200 ml melk
    1 vanillestokje, opengesneden, merg eruit geschraapt
    3 eierdooiers van grote scharreleieren
    50 g fijne kristalsuiker
    100 ml slagroom

    Verwarm in een pannetje op matig vuur de melk met het vanillestokje en merg tot tegen het kookpunt en laat 5 min. trekken.
    Klop intussen in een kom de eierdooiers met de suiker door elkaar. Schenk de hete melk er al roerend met een garde door. Schenk het mengsel terug in de pan, voeg ook de slagroom toe en verwarm het 3-4 min. op laag vuur onder voortdurend roeren tot het mengsel gaat binden tot een vla – laat niet koken! Doop een lepel in de vla. Als de vla blijft in een laagje blijft ‘hangen’ aan de bolle kant van de lepel, heeft het de juiste dikte. Neem de vla van het vuur, schenk hem door een zeef in een kannetje en leg er een velletje plasticfolie op, zodat er geen vel opkomt. Warm of koud serveren.
    Bereiden ± 20 min./ afkoelen ± 30 min.