Ik ben niet vies van een beetje suiker en zou mezelf zelfs een behoorlijke zoetekauw willen noemen, maar dit deed afbreuk aan de smaak. Je proefde eigenlijk voornamelijk suiker. Vooral de toppings! Zonde. Ik denk dat ze met wat minder suiker bijzonder veel smakelijker waren geweest.’
Culinair redacteur Trudelies Tja, hoe zoet iets moet zijn, dat is heel persoonlijk! En ook erg wat je zelf gewend bent te gebruiken aan suiker. De cupcakes uit veel winkels zijn nog zoeter, de toppings komen wel overeen qua zoet. Maar ik ben het met je eens dat het behoorlijk zoet is, omdat ik voor mijzelf bij de meeste bakrecepturen al automatisch de hoeveelheid suiker halveer.
Een klassiek cakerecept gebruikt aan gewicht evenveel suiker als meel en boter en eieren. En onze cupcake recepten hebben een soortgelijke verhouding. De recepten van de cakejes zelf uit Engeland en Amerika en zelfs hier in Nederland zijn doorgaans zoeter. Zelf zou ik dus al snel naar de helft van de hoeveelheid suiker gaan, maar dat is niet wat momenteel de trend in cupcakes is.
Wij hebben hier op de redactie veel cupcakes uit diverse winkels en webshops gehad en daarvan vonden we de meeste ook te zoet. Dus hebben we onze eigen creaties minder zoet gemaakt, maar kennenlijk naar jouw smaak nog te zoet. Alleen de amandel-dadel CC heeft een verhouding met wat meer suiker.
Heel veel mensen hier op de redactie en in mijn omgeving hebben de cupcakes gegeten (we hebben veel getest en voor de foto gemaakt) en van niemand heb ik gehoord dat ze het te zoet vonden. Doorgaans verwachten de meeste mensen ook meestal dat het zoet is.
Voor minder zoete CC kun je dus gerust de hoeveelheid suiker van de cakejes halveren, zonder dat de cakejes daardoor mislukken. Bij de toppings komen de verhoudingen wel exacter, de hoeveelheid suiker kun je niet zomaar veranderen. Daar zou je dan een beetje mee moeten experimenteren. Je zou ook de helft van de hoeveelheid topping kunnen maken en er dus gewoon minder opdoen.’














21 reacties
Om het zoete gevoel te minderen kun je ook andere ingrediënten gebruiken. Mokka, vanille, praline,dadel amarenen en kokos geven naast je suiker ook een zoetheid aan je cake. Ingediënten als Limoen, citroen, sinaasappel maar ook kruiden als cardamom en kaneel geven een wat minder zoetig gevoel in je mond.
Minder topping scheelt vaak al veel. Vanwege mijn allergien voor zuivel en eieren gebruik ik veel veganistisch bakrecepten om cupcakes te maken, veelal Amerikaanse. Ook deze zijn naar mijn smaak wat te zoet, maar dit komt vooral door de enorme hoeveelheden (naar mijn idee dan) topping. Een dunne laag is vaak voldoende voor een mooi effect en lekkere smaak.
Ik ben helemaal weg van de cupcakes. Ik ga van het weekend de kokos-limoen proberen en heb vorige week de framboos gemaakt. Ik ben eens dat ze erg zoet zijn, maar de framboos was daarnaast ook lekker fris (misschien doordat ik op de Albert Cuyp nog een bakje verse frambozen tegenkwam). Dus al met al vond ik die cupcake erg in evenwicht.
Ik ben helemaal weg van de wrappers.
Alleen heb ik de wrapper met zwart en witte stippen zoals te zien is in jullie prachtige magazine nergens kunnen vinden op de webwinkels.
Kunnen jullie ons verder helpen?
Er is inderdaad een credit weg gevallen, de mooie wrappers vind je op http://www.taartendecoratie.nl. Onze excuses!
omdat ik momenteel geen geld heb voor een abbo, moet ik wachten tot de de maartisseu en DAN PAS kan ik de cupcakes bekijken.
ik wacht met smart.
over het onderwerp. Omdat wij aanleg hebben voor ‘dikheid’, halveer ik automatisch altijd al de suiker in recepten. Alleen maar beter voor de smaak!
Ik heb de cup cake met limoen en kokos gemaakt.Ik heb ze echter zonder de topping gemaakt en dan is hij zeker niet te zoet. Hij is heerlijk zoet. Door de limoen was hij heerlijk fris
Ik heb de amarenencreme gemaakt die bij de vanille cc stond. Helaas had de AH geen amarenen kersen dus heb ik gewonen meegenomen. Zo’n pot met kersen op siroop. Jammer genoeg werd het een smerig mengsel.De boter bleef uit hele kleine deeltjes bestaan zonder een creme te worden. Bij poging twee had ik het sap ingekookt zodat ik een siroop had. Ook deze keer was het geen mooie creme. Is het dan gewoon onmogelijk om het recept met gewone kersen te maken? De hazelnoot-mocca is trouwens helemaal lekker!
Mijn frambozen cupcakes worden niet zo roze als ik had verwacht, meer een beetje paars. Ook heb ik 250 gr frambozen gebruikt en nog proef ik de framboos niet terug. Kan dat liggen aan de diepvriesvariant? De topping is met die roomkaas voor velen een aparte combinatie maar lekker fris! Compenseert weer met het zoete.
De chocolade cupcake is echt perfect en viel gister op mijn werk in zeer goede aarde! Nu maar eens de andere cupcakes proberen!
Inderdaad kan er een verschil zijn in frambozen, zowel in kleur, smaak of het vochtgehalte. Diepvriesframbozen zijn vaak een stuk donkerder dan verse en sommige hebben minder smaak, maar dat kan ook bij verse frambozen het geval zijn. Je kunt evt. een paar druppels voedingsmiddelenkleurstof door je icing roeren (te koop bij de toko of bij de goed gespecialiseerde keukenzaak en ook bij veel webshobs) om de kleur wat aan te passen. Succes!
Ik kijk elke dag of er al een reactie staat, maar helaas! Is het niet meer relevant om op de laatste twee vragen antwoord te geven? Ik zou er toch heel erg blij mee zijn:)
Onze excuses voor de late reactie. Maar amarenekersen kun je bij delicatessenwinkels kopen. Eigenlijk zijn het speciale gekonfijte kersen op een hele zware siroop. Ze zijn heel bijzonder van smaak en ongelooflijk zoet, maar er zit ook een aangenaam zuurtje in. Gewone kersen in pot of blik zijn daarvoor absoluut geen vervanger en inderdaad gaat je topping daarvan schiften. De kersen zijn nl veel te nat. De amarenekersen bevatten zelf nog nauwelijks vocht, het is gekonfijt, dus ze hebben heel veel suiker opgenomen. Het is dan inderdaad jammer van al je moeite.
Dankjewel! Fijn om deze info te ontvangen!
Ik sluit me aan bij Doortje! Dank jullie wel voor het antwoord!
Ik heb ze allemaal geprobeerd en heb ze ook met koninginnedag uitgedeeld. Iedereen vond ze prachtig en heerlijk!
Doortje, bij mij mislukte ook helaas de amarenetopping , zelfde resultaat.
Ik had ook de gewone kersen (bij gebrek aan amarenenkersen) gebruikt.
Heb helaas dus geen tip voor je. Hoop dat iemand hier nog antwoord op geeft!
Sorry, lees net pas de 2e pagina met het antwoord op de vraag van Doortje..
Ik heb ook alle cupcakes geprobeerd en ik vond ze allemaal héérlijk! Ik maakte ze voor verschillende feestjes of gewoon om iets lekkers mee te nemen naar werk.
Maar een tijdje geleden is het het februari-nummer met de cupcakes erin zoekgeraakt. Alles afgezocht, maar ik ben bang dat hij per ongeluk met het papier is meegegaan!
Ik mis de cupcake recepten heel erg, heb ze al op verschillende gelegenheden willen maken. Maar helaas ben ik niet iemand die recepten onthoudt. Is het mogelijk om nog aan een februarinummer te komen? Of aan de cupcakereceptjes?
Ik woon in Parijs, maar mijn moeder stuurde mij begin maart de pagina’s met cupcake recepten uit Delicious op. De recepten zijn meer dan goed! Ik vind ze in het geheel niet te zoet. De franse smaak is verfijnder. Ze vinden snel al iets te zoet en te zwaar. Maar al mijn vrienden, kennissen en collega’s lopen weg met de cupcakes volgens deze recepten.
Het recept voor de chocolade cupcakes is mijn basis voor allerlei varianten: met sjokobons, oreo koekjes en de uitkomst is altijd een groot succes. De topping heb ik zelfs ook gebruikt als vulling voor de oh zo franse ‘macaron’. Hetzelfde geldt voor de mokka topping met nutella! Voor een eigen creatie, cupcakes met perziken en verveine, heb ik de cacaopoeder vervangen door amandelpoeder. Het resultaat was een eerste prijs voor een wedstrijd op CupCakeCamp Parijs (http://cupcakecampparis.blogspot.com/)!
Cupcakes maken is mijn grote passie. Voor alle recepten en fotos: http://cafecreme-n.blogspot.com/.
@Nina: ik kan de recepten voor je scannen en naar een email adres sturen, als je wilt !
Veel cupcake plezier aan allemaal!
Nicolette
allerlekkereste cupcakes van Nederland
Alice in Cakeland Rotterdam !
Is het mogelijk om de cupcake-special van het februarinummer (p. 98-109, red.) nog toegestuurd of gemaild te krijgen? Deze heb ik namelijk gemist!
Beste Annemarie,
Dit is zeker mogelijk. Zou u uw adresgegevens naar: marketingdelicious@sanoma-uitgevers.nl willen sturen?
Dan zorgen wij ervoor dat u deze editie thuisgestuurd krijgt.
Vriendelijke groet,
Marketing delicious.