Zo te horen hadden ze al veel lol gehad bij het voorproeven en samenstellen, dat niet altijd makkelijk was, maar uiteindelijk tot loepzuivere combinaties heeft geleid. We dronken volle en rijke pinot gris bij mont d’or, een zacht kaasje met ‘rode’ korst. Frisse, fruitige riesling (koning van de Elzas) bij chabichou du Poitou, een hooggevormd geitenkaasje en intens kruidige gewurtztraminer (keizer van de Elzas) van verschillende huizen bij Livarot, die de smaak van gewurtztraminer minder zoet en heel interessant maakt. We proefden milde, zachte koemelkkazen, romige en harde geitenkaas uit o.a. de Baskische Pyreneeën, Frankrijk en Gouda en aten geweldig citroenbrood, gemberbrood en zuurdesembrood.
Voor witte wijn ben ik altijd te porren en voor het lekkerste brood fiets ik graag een stukje om. Een echte kaasliefhebber ben ik van huis uit niet, maar door Betty ga ik het steeds meer waarderen en kies ik steeds vaker voor kaas als dessert i.p.v. zoet.
Kaas, wijn en brood, eigenlijk heel gewone zaken. Maar alledrie ook heel bijzonder. Door de verhalen over de makers, het land, de dieren, de druiven, het klimaat, de gist, de passie.
Echt leuk om je in te verdiepen en lekker thuis uit te proberen.














2 reacties
Voor de lezers die bij deze superavond aanwezig waren: ik ben vergeten mijn email adres achter te laten voor de wijnlijst en verkooppunten. Heeft iemand deze misschien voor mij?
Alvast enorm bedankt!
Corinne
Voor de lezers die bij deze superavond aanwezig waren: ik ben vergeten mijn email adres achter te laten voor de wijnlijst en verkooppunten. Heeft iemand deze misschien voor mij?
Alvast enorm bedankt!
Corinne