Leukste kerstbrainstorm ever…

Ook bij Sanoma Uitgevers letten wij op de kleintjes, dus sinds kort wordt er niet meer buiten de deur gebrainstormd, althans als er kosten aan verbonden zijn.
Maar met elkaar een dag praten over nieuwe dingen voor het blad, de trends, de kleuren, de vormen, onze lezers, wat doen we met kerst enz. is toch altijd een stuk leuker als het op een andere plek gebeurt dan daar waar je elke dag bent, hoe fijn onze redactie ook is. Maar gelukkig was daar Laura, coördinator tekst, die ons gul uitnodigde in haar dijkhuis in Uitdam met uitzicht over het Markermeer. En iedereen riep meteen dat ze zelf wel iets wilde koken voor een shared lunch. Afgelopen donderdag was het zover. Een strak blauwe hemel. De weg ernaar toe was al een feest. Na het prachtige Durgerdam bleek de weg toch langer dan ik dacht. Acht heerlijke slingerende kilometers door het land, langs de dijk. Behoedzaam (want een smalle weg) passeerde ik 2 fietsende vrouwen met wapperende zomerjurken met voor op hun fiets volgepropte kratten waar de preien uitstaken. In mijn achteruitkijkspiegel zag ik ze zwaaien. Mara en Merijn kwamen fietsend vanuit Amsterdam.
Het huis van Laura en haar gezin stond wagenwijd voor ons open. Aan het Uitdammer die hebben we met elkaar bepaald hoe delicious. er de komende winter uit zal gaan zien, met
’s morgens zelfgebakken kwark met kiwi-, abrikozen-kruiden- en appeltaart en tussen de middag kropsla uit de tuin van Trudelies met eetbare bloemen, spinaziesalade met doperwten en geitenkaas, Turkse tabouleh, humus, quiche met prei en salie, Spaanse ansjovis, mooi brood, puur appelsap. En mierzoete gaufres met cassis-violet vulling van patisserie Meert uit Lille waar Merijn net van terug was voor de gids in ons Franse nummer. Wij zouden zo een delicious.restaurant kunnen beginnen, wat een discipline in de keuken. In no time stond alles op tafel. De dag eindigde met een plons in het Markermeer. Zo volmaakt in balans was een brainstorm zelden.
We werden er allemaal gelukkig van. Met dank aan Laura en een geweldige redactie. Holland op zijn best. Ik hoop dat we dat gevoel kunnen laten terugkomen in onze winternummers.
Dit artikel is geplaatst in Makkie.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

3 reacties

  1. Ch@rlotte

    En welke leuke acties heeft u bedacht????/

    En als u een restaurant begint kom ik graag bij u eten.

  2. Meke

    Hm, wel raar om hoog zomer alweer bezig te zijn met Kerst.

    Maar misschien een leuk idee: gerechten met vlees, maar die makkelijk aan te passen zijn voor vegetariërs (mijn familie wil namelijk perse vlees, en ik per se niet)

    Groetjes Meke

  3. Claudia Reina

    In mijn nieuwe boek Onze smultuin kunnen jullie inspiratie opdoen voor een heel jaar! Het boek begint in de herfst en is te koop vanaf september 2009 in alle boekhandels!